Areszt za rozbój dla dwóch mieszkańców gminy Bodzechów - Kurier OstrowieckiAreszt za rozbój dla dwóch mieszkańców gminy Bodzechów

Foto: KPP Ostrowiec

W wtorek na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 24 i 25-latka. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie oraz dokonanie rozboju na 21-latku. Łupem agresorów padło mienie o wartości 50 złotych. Teraz młodym mieszkańcom gminy Bodzechów grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 18.30 na terenie gminy Bodzechów. Jak wynikało z relacji 21-letniego pokrzywdzonego, gdy wracał z pracy został zaczepiony przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Najpierw jeden z agresorów uderzył go, po czym kiedy się przewrócił, obaj napastnicy zaczęli go bić oraz kopać po całym ciele. Kolejno usiłowali dokonać kradzieży jego portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 15 złotych, dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz telefonu komórkowego o wartości 1500 złotych. Ostatecznie rozbójnikom udało się zabrać 21-latkowi jedną słuchawkę bezprzewodową o wartości 50 złotych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani ostrowieccy policjanci oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie. Po krótkiej chwili zatrzymali oni dwóch agresywnych mężczyzn, którymi okazali się 24 i 25-latek. Obaj mieszkańcy gminy Bodzechów trafili do policyjnej celi. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, wyczuwalna była od nich silna woń alkoholu. Ponadto stróże prawa w trakcie przeszukania ujawnili przy nich skradzione mienie. Śledczy przedstawili napastnikom zarzuty usiłowania i dokonania rozboju.

We wtorek na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 24 i 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Areszt za rozbój dla dwóch mieszkańców gminy Bodzechów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*