• Strona Główna
  • Policja
  • Straż Pożarna
  • Wiadomości lokalne
  • Porady
  • Przegląd wydarzeń
  • Kontakt
Popularne w serwisie Kurier Ostrowiecki:
Tragiczny finał poszukiwań 75-latka z Ostrowca. Ciało znaleziono w lesie za Gutwinem
Tragiczny finał poszukiwań 75-latka z Ostrowca. Ciało znaleziono w lesie za Gutwinem
Z niezamkniętego Forda zniknęła damska odzież. Straty oszacowano na 7 tys. zł
Z niezamkniętego Forda zniknęła damska odzież. Straty oszacowano na 7 tys. zł
Myślał, że chroni swoje oszczędności. 45-latek z Ostrowca stracił 12,5 tysiąca złotych
Myślał, że chroni swoje oszczędności. 45-latek z Ostrowca stracił 12,5 tysiąca złotych
KSZO odwrócił mecz z Wikędem Luzino. Rzut karny, samobój i wielkie emocje po przerwie
KSZO odwrócił mecz z Wikędem Luzino. Rzut karny, samobój i wielkie emocje po przerwie
Dni Ostrowca Świętokrzyskiego 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji rodzinnych i miejskiego świętowania
Dni Ostrowca Świętokrzyskiego 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji rodzinnych i miejskiego świętowania
Chciał kupić ciągnik Ursus. Stracił 2500 złotych przez fałszywe ogłoszenie
Chciał kupić ciągnik Ursus. Stracił 2500 złotych przez fałszywe ogłoszenie
  • Strona Główna
  • Policja
  • Straż Pożarna
  • Wiadomości lokalne
  • Porady
  • Przegląd wydarzeń

pierwsza pomoc

Brawo dla ostrowieckiej Straży Miejskiej! Mężczyzna miał cukrzyce, nie był pijany

Brawo dla ostrowieckiej Straży Miejskiej! Mężczyzna miał cukrzyce, nie był pijany

Zbyt niski poziom cukru we krwi sprawia, że kierujący samochodem, rowerem czy przechodzący przez jezdnię pieszy, może sprawiać wrażenie osoby będącej pod wpływem alkoholu. Hipoglikemia niekiedy powoduje też utratę przytomności, a nawet zgon. Może przytrafić się każdemu cukrzykowi.
21 maja 2019, 18:43
Dyżurny ostrowieckiej policji uratował 15-letniego chłopca

Dyżurny ostrowieckiej policji uratował 15-letniego chłopca

W piątek (3 marca 2017 roku), po godzinie 16- stej oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. sztab. Mariusz Bąk odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która płacząc wyjaśniła, że jej 15 – letni syn po wyjściu z kąpieli nagle stracił przytomność , upadł na podłogę i dostał drgawek. Policjant przez telefon instruował kobietę, jak udzielić mu pierwszej pomocy. Jednocześnie skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę. Dyżurny krok po kroku udzielał wskazówek, co powinna robić kobieta aby zapewnić synowi bezpieczeństwo do czasu przyjazdu pomocy. Policjant przez cały czas starał się uspokajać zgłaszającą i podtrzymywał rozmowę do czasu przyjazdu ekipy ratowniczej, która zabrała chłopca do szpitala.
12 marca 2017, 12:21

    © Kurier Ostrowiecki
  • · Redakcja
  • · Reklama
  • · Polityka prywatności