Pościg i zatrzymanie. Policjanci z ostrowieckiej drogówki…

Wczoraj około godziny 19.20 w miejscowości Rudka Bałtowska policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Seat. Miernik wskazał, że auto porusza się o 31 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy w na tym odcinku drogi. Siedzący za kierownica mężczyzna zignorował wyraźne sygnały do zatrzymania się, dawane przez policjantów. W związku z tym mundurowi udali się za nim w pościg, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu około 2 km, policjanci dogonili uciekiniera. Po zatrzymaniu okazał się, że za kierownica hiszpańskiego auta siedzi 41-letni mieszkaniec gminy Tarłów. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że obawiał się konsekwencji prawnych, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że nieodpowiedzialny 41-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Konrad Koneczny

Teraz ze swojego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie