Usuwanie skutków wczorajszej nawałnicy

Konrad Koneczny

Wczoraj (dnia 17 czerwca 2016 roku) około godz. 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zaczęły wpływać pierwsze zgłoszenia dotyczące skutków wichury, która przeszła przez powiat ostrowiecki.

gr_6dde9

 

 

 

 

 

rb-3_c8da9

 

 

 

 

Najwięcej interwencji dotyczących głównie  powalonych drzew zanotowano na terenie miasta Ostrowiec Św.  Pozostałe zdarzenia związane z likwidacją powalonych drzew miały miejsce w Nowej Dębowej Woli i w Gromadzicach gm. Bodzechów, w Janiku gm. Kunów oraz w Ćmielowie, a także na drodze wojewódzkiej Nr 754 pomiędzy Rudką Bałtowską a Bałtowem gdzie na długości około 0,5km leżało 32 powalone drzewa. Uszkodzenia dotyczyły również linii energetycznych na terenie całego powiatu. Nie odnotowano informacji o osobach poszkodowanych. Odnotowano łącznie 10 interwencji dotyczących wiatrołomów. Działania zastępów polegały głównie na cięciu powalonych drzew przy użyciu pił mechanicznych  na mniejsze kawałki oraz usuwanie ich na pobocza i trawniki. Jedna interwencja dotyczyła usunięcia zwisającej z 4 piętra naderwanej blachy.  Ogólnie w działaniach polegających na usuwaniu skutków wichury  wzięło  udział 8 zastępów- 23 ratowników PSP oraz 5 zastępów – 22 ratowników OSP.

Źródło i foto: PSP Ostrowiec

Wybrane dla Ciebie