Groził, że zabije Prezydenta

Prokuratura Rejonowa w Staszowie prowadzi śledztwo przeciwko 46-letniemu Leszkowi J. podejrzanemu o m.in. kierowanie gróźb zabójstwa wobec Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Do zdarzenia doszło w dniu 20.02.2019 r. w Rytwianach w powiecie staszowskim. Leszek J. zadzwonił na numer alarmowy 112 i wypowiadał groźby pozbawienia życia Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz znieważał go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. O zdarzeniu została zawiadomiona Policja.

Rano w dniu 21.02.2019 r. funkcjonariusze Policji ustalili, że to Leszek J. był sprawcą kierowania gróźb oraz znieważania głowy państwa i dokonali przeszukania miejsca jego zamieszkania ujawniając broń palną w postaci pistoletu gazowego kal. 9 mm. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy.

W dniu dzisiejszym Leszek J. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Staszowie, gdzie prokurator przedstawił mu dwa zarzuty, tj. pierwszy dotyczący znieważania funkcjonariusza publicznego w osobie Prezydenta RP i kierowania wobec niego gróźb pozbawienia życia oraz drugi dotyczący nielegalnego posiadania broni palnej.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Leszek J. przyznał się do popełnienia obu zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, których treści, dla dobra śledztwa, nie możemy podać do publicznej wiadomości. Mając na uwadze okoliczności sprawy prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Groził, że zabije Prezydenta"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*