Tragiczny wypadek i umorzone śledztwo przez ostrowiecką Prokuraturę - Kurier Ostrowiecki

Tragiczny wypadek i umorzone śledztwo przez ostrowiecką Prokuraturę

Foto: Prokuratura Kielce

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim umorzyła śledztwo o sygn. 4125-4.Ds.735.2023 prowadzone w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce 17.04.2023 r. w Starej Słupi. Więcej poniżej!

W toku śledztwa – w oparciu o m.in. zeznania świadków, wyniki oględzin miejsca wypadku i pojazdów w nim uczestniczących, wyniki sekcji zwłok oraz opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych –  ustalono, co następuje.

Do zdarzenia doszło 17.04.2023 r. po g. 19.00 na drodze nr DW-751 w Starej Słupi w gminie Nowa Słupia. 26-letni mężczyzna kierujący pod wpływem narkotyków pojazdem marki BMW, jadąc w deszczu z prędkością nie mniejszą niż 130 km/h – w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h – wpadł w poślizg, zjechał na pas jezdni przeznczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszającym się tym pasem ruchu samochodem ciężarowym marki MAN. W następstwie zderzenia pojazdów śmierć na miejscu zdarzenia ponieśli wszyscy pasażerowie i kierowca BMW.

Kierowca ciężarówki oraz pasażerowie BMW byli trzeźwi, nie znajdowali się też pod wpływem narkotyków. Z opinii biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych wynika, że przyczyną zdarzenia było opisane wyżej, niezgodne z przepisami ruchu drogowego zachowanie kierowcy BMW, a kierujący samochodem ciężarowym nie przyczynił się do zdarzenia. Z uwagi na powyższe prokurator umorzył śledztwo w tej sprawie wobec śmierci sprawcy. Postanowienie o umorzeniu nie jest prawomocne.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Tragiczny wypadek i umorzone śledztwo przez ostrowiecką Prokuraturę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*