Aresztowani za rozbój na dwa miesiące - Kurier Ostrowiecki

Aresztowani za rozbój na dwa miesiące

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 27 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na 21 – latku. Sprawcy pobili pokrzywdzonego i ukradli mu sportowe rękawiczki. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia bieżącego roku. Tamtego dnia wieczorem 21 – letni pokrzywdzony wraz ze swoim znajomym napotkali przy ostrowieckim Rynku dwóch, znanych im z widzenia młodych mężczyzn. W bramie jednej z kamienic wspólnie spożywali alkohol. Po pewnym czasie mężczyźni postanowili się rozejść udając się w kierunku sąsiedniej ulicy.  Po chwili napotkani wcześniej mężczyźni zaczęli być agresywni wobec 21 -latka. Zażądali od niego pieniędzy, a kiedy spotkali się odmową pobili go, zabrali mu sportowe rękawiczki, które posiadał przy sobie. Po całym zajściu uciekli.
O zaistniałej sytuacji zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci. Zajmujący się sprawą kryminalni ustalili, że sprawcami tego rozboju są dwaj ostrowczanie w wieku 19 i 27 lat. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany w miniony czwartek, a starszy w sobotę. Śledczy przedstawili im zarzuty. Dzisiaj sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.  Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Aresztowani za rozbój na dwa miesiące"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*