Podsumowanie weekendowych zajęć sportowo - rekreacyjnych w szkołach - Kurier Ostrowiecki

Podsumowanie weekendowych zajęć sportowo – rekreacyjnych w szkołach

Decyzją Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego od 2 października do 19 grudnia wprowadzone zostały do realizacji zajęcia rekreacyjno –  sportowe w szkołach prowadzonych przez gminę Ostrowiec Św. Zajęcia odbywały się w PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 9, PSP 10, PSP 14, PG 1, PG 3, PG 4 i PG 5.

Organizację zajęć zlecono Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Gmina Ostrowiec zabezpieczyła środki na wynagrodzenie dla nauczycieli, jak również na poczęstunek dla uczestników zajęć.

Zgodnie z założeniami programu zajęcia rekreacyjno – sportowe organizowane były w oparciu o szkolne obiekty i sprzęt sportowy będący na wyposażeniu placówek. Programy zajęć sportowych i terapeutycznych opracowali nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci posiadający odpowiednie uprawnienia.

Zajęcia były organizowane w każdym tygodniu, w piątki w godzinach 15.00 – 18.00 i soboty w godzinach 10.00 – 13.00 – 6 godzin w każdym tygodniu, w każdej placówce. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci.

Uczestnicy zajęć poznawali podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu, w piłce ręcznej, piłce siatkowej, piłce nożnej, badmintonie, unihokeju, tenisie stołowym, siatkonodze. Rozwijali i doskonalili umiejętności w grach zespołowych, sportach indywidualnych i grach rekreacyjnych. Brali czynny udział w turniejach i konkursach z nagrodami, które miały na celu sprawdzenie nabytych umiejętności i urozmaicenie zajęć poprzez wprowadzenie czynnika rywalizacji.

Najwyższą średnią frekwencją na zajęciach wśród szkół podstawowych mogą pochwalić się PSP 7 (26 osób), PSP 5 (25 osób), PSP3 (25 osób), a wśród gimnazjów – PG4 (22 osoby), PG3 (16 osób). Statystyki wykazują, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów poszczególnych placówek i to na każdym poziomie edukacji zarówno dziewcząt jak i chłopców. Weekendowe zajęcia sportowo – rekreacyjne okazały się zatem dobrym pomysłem i dlatego będą kontynuowane. Zajęcia zostaną wznowione w pierwszy weekend po feriach zimowych (5 lutego) i będą organizowane do końca roku szkolnego.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Podsumowanie weekendowych zajęć sportowo – rekreacyjnych w szkołach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*