Dokonał włamania do garażu. Został zatrzymany przez Policję - Kurier Ostrowiecki

Dokonał włamania do garażu. Został zatrzymany przez Policję

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 40 – letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie włamania do garażu na terenie jednej z firm w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca skradł różnego rodzaju elektronarzędzia i dwie drabiny aluminiowe, warte łącznie blisko 9800 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę rano ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do blaszanego garażu na terenie jednej z firm w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze ustalili, że nieznany sprawca z wnętrza skradł dwie aluminiowe drabiny oraz różnego rodzaju elektronarzędzia m.in.: szlifierki kątowe, spawarkę transformatorową, piłę, mieszadło i kilka przedłużaczy elektrycznych. Sprawca spowodował straty w wysokości blisko 9800 złotych na szkodę właściciela firmy.
Jeszcze przed zgłoszeniem sprawy na policję, jeden z pracowników firmy został poinformowany, że w piwnicy jednego z pobliskich bloków mieszkalnych stoją drabiny prawdopodobnie pochodzące z tej firmy. Policjanci szybko sprawdzili tę informację i zabezpieczyli skradziony sprzęt. Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich jeszcze tego samego dnia ustalili i wieczorem zatrzymali 40 – latka, podejrzewanego  o dokonanie tego włamania. Wczoraj funkcjonariusze odzyskali kolejne mienie pochodzące z włamania.

Dzisiaj 40 – latek usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dokonał włamania do garażu. Został zatrzymany przez Policję"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*