Kajakiem po alkoholu - Kurier Ostrowiecki

Kajakiem po alkoholu

W sobotnie popołudnie policjanci z patrolu wodnego uratowali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy pływali kajakiem po akwenie wodnym Chańcza w powiecie kieleckim. Mężczyźni potrzebowali natychmiastowej pomocy, po tym jak ich kajak przewrócił się, a oni sami wpadli do wody.

W sobotę tuż po godzinie 18-tej policjanci z patrolu wodnego pełniący służbę na akwenie wodnym w Chańczy zauważyli dryfujący kajak, a w wodzie dwóch mężczyzn wzywających pomocy. Mundurowi natychmiast ruszyli na pomoc. Po dopłynięciu na miejsce policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u wydostali na pokład łodzi dwóch skrajnie wyczerpanych mężczyzn 26 i 28 latka. Mundurowi oddali poszkodowanych pod opiekę medyczną, a przewrócony kajak odholowali do brzegu. W trakcie czynności  okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu mieli od 0,4 do 0,6 promila alkoholu.

Gdyby nie szybka i profesjonalna pomoc policjantów i ratowników doszło by do tragedii. Ten przypadek dość wyraźnie ukazuje, że alkohol połączony z wypoczynkiem nad wodą nie prowadzi do niczego dobrego i mógł zakończyć się kolejną tragedią.

Foto: KWP Kielce

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kajakiem po alkoholu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*