Nieletni napadł na rówieśników, okradł i pobił. Grozi mu 10 lat więzienia - Kurier Ostrowiecki

Nieletni napadł na rówieśników, okradł i pobił. Grozi mu 10 lat więzienia

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 17 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Łupem sprawcy padł elektroniczny papieros wraz z ładowarką o wartości 100 złotych. Młody mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na czas poniżej 7 dni. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po południu, przed sklepem na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili policjanci, dwaj 17 – latkowie pod sklep przyjechali samochodem osobowym należącym do jednego z nich. Kiedy właściciel auta wszedł na chwilę do sklepu, do drugiego, siedzącego w samochodzie 17- latka poszedł znany mu z widzenia młody mężczyzna i przez otwartą szybę wyrwał mu z ręki elektronicznego papierosa wraz z ładowarką należącego do jego kolegi. 17- latek próbował odzyskać papierosa, ale sprawca zaczął mu grozić i dwukrotnie uderzył go pięścią w twarz. W tym czasie ze sklepu wyszedł jego kolega i próbował mu pomóc. Sprawca groził obu mężczyznom pobiciem oraz, że zniszczy samochód podniesionym z ziemi kamieniem. Pokrzywdzeni wycofali się, a sprawca uciekł. 17- latkowie o całym zajściu powiadomili ostrowieckich policjantów. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Wczoraj zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się rówieśnik pokrzywdzonych, 17– letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej na szkodę jednego z 17- latków oraz spowodowania uszkodzenia ciała skutkującego  rozstrojem zdrowia na czas poniżej 7 dni drugiego z nich. Teraz sprawca złoży wyjaśnienia przed prokuratorem. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nieletni napadł na rówieśników, okradł i pobił. Grozi mu 10 lat więzienia"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*