Wolontariusze europejscy ponownie w Ostrowcu - Kurier Ostrowiecki

Wolontariusze europejscy ponownie w Ostrowcu

Rok temu Zespół Pomocy Koleżeńskiej realizował w naszym mieście program „The Homies Factory”, w ramach którego w Ostrowcu Św. odbyły się spotkania z konsultantami ds. międzynarodowych i europejskich z RODM, a także wizyta obcokrajowców z Portugalii, Francji, Macedonii i Wielkiej Brytani.

14550654_1207870809279277_1069554458_o

W tym roku ponownie będzie miała miejsce taka wizyta. Ostrowiec odwiedzą goście z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Bułgarii i Rumunii.

W godzinach porannych wolontariusze odwiedzą szkoły, które zaangażowały się w program Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, a są  to: Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrszostwa Sportowego, Niepubliczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego i Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys.

Następnie, po godz. 14.00, w Pracowni Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, odbędą się zajęcia z obcokrajowcami otwarte dla wszystkich, na które serdecznie zapraszamy!

Projekt ma na celu wymianę poglądów międzykulturowych, jak i podszkolenie warsztatu językowego wolontariuszy, którzy zostali zaangażowani do pomocy oraz innych osób, które są chętni do wzięcia udziału w zajęciach. Koordynatorem projektu został Patryk Stępień.

W Szkole z Pasją im. Elżbiety Sołtys odbędzie się również promocja olimpiady Zwolnieni z Teorii, która za cel stawia sobie rozwój praktycznych umiejętności w realizacji projektów społecznych. Ambasador, którym został Patryk Stępień, będzie starał się zaangażować młodych ludzi do tegorocznej, całkiem nowej odsłony olimpiady.

Udział w Zwolnionych z Teorii daje wiele możliwości. Wspierani oni są przez partnerów, u których w przyszłości odbyć można płatne staże. Za każdy ukończony projekt, organizatorzy otrzymują profesjonalne, międzynarodowe certyfikaty z zarządzania, a w tym roku istnieje możliwość zdobycia dodatkowych trzech certyfikatów.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wolontariusze europejscy ponownie w Ostrowcu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*