Wolontariusze międzynarodowi w Ostrowcu Świętokrzyskim - Kurier Ostrowiecki


Wolontariusze międzynarodowi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Rok temu Zespół Pomocy Koleżeńskiej realizował program “The Homies Factory”, w ramach którego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zajęcia z konsultantami ds. międzynarodowych i europejskich z RODM oraz zajęcia z wolontariuszami europejskimi z Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Macedonii.

 W tym roku po części powrócono do tego programu i młodzi ludzie zrealizowali w naszym mieście kolejną już wizytę wolontariuszy międzynarodowych. Gościli osoby z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii oraz Rumunii.

-Wspólnie z Zespołem Pomocy Koleżeńskiej przygotowujemy się do programu Erasmus+, w ramach którego w naszym mieście będziemy gościć aż 18-cioro obcokrajowców – mówi mgr Bożena Kolasa, kierownik Świetlicy Środowiskowej Wspólnoty Świętokrzyskiej.

Młodzi ludzie we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach przygotowali wniosek do programu Erasmus+, w ramach którego w Ostrowcu ma odbyć się ponad tygodniowa wizyta wolontariuszy międzynarodowych z trzech organizacji: Forum fur Interkulturellen Dialog z Niemiec, Jump in z Włoch oraz Aventura Marao Clube z Portugalii.

Zajęcia wolontariuszy kierowane były głównie do szkół. Tym sposobem w działalność Zespołu Pomocy Koleżeńskiej zaangażowali się: Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Niepubliczne Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica oraz Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys.

Działania młodych wolontariuszy wsparło również Stowarzyszenie “Wspólnota Świętokrzyska”, które od lat wspiera Zespół Pomocy Koleżeńskiej, m.in. nieodpłatnie udostępniając im siedzibę, czy wspierając ich w organizacji lokalnych wydarzeń.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wolontariusze międzynarodowi w Ostrowcu Świętokrzyskim"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*