Co dalej z SOSW? - Kurier Ostrowiecki

Co dalej z SOSW?

Sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego była okazją do zdementowania krążących po mieście pogłosek o przeniesieniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim do budynku po dawnym Zespole Szkół w Kunowie. Jak twierdzi starosta – takie rozwiązanie to jedna z propozycji, ale ostateczna decyzja nie zapadła.

Zaniepokojeni rodzice dzieci uczących się w SOSW spotkali się ze starostą Zbigniewem Duda i wicestarostą Eligiuszem Michem, prosząc, by nie przenosić szkoły do Kunowa. Pojawili się także na sesji Rady Powiatu, która odbyła się 5 października. W swoim wystąpieniu tłumaczyli, że ośrodek powinien pozostać w Ostrowcu – centralnym punkcie powiatu, gdyż dzieci pochodzą z różnych jego gmin.

Mamy świadomość złego stanu technicznego budynków szkolnych przy ul. Gulińskiego oraz niekorzystnej lokalizacji. Dlatego tym bardziej doceniamy starania i troskę przedstawicieli Starostwa Powiatowego o lepsze warunki lokalowe dla naszych dzieci – czytamy w piśmie złożonym przez rodziców. – Pragniemy jednak zwrócić uwagę, że obok warunków bytowych bardzo ważne są też inne kwestie, takie jak dojazd do szkoły czy dostęp do wszelkich instytucji kultury, rozrywki, itp.

Starosta ostrowiecki uspokoił rodziców, mówiąc, iż ich obawy są niepotrzebne i bezzasadne, bowiem żadne decyzje nie zapadły. Analizowane są różne rozwiązania. Staramy się, by były jak najbardziej korzystne dla dzieci.

Żadna decyzja o przeniesieniu ośrodka z ulicy Gulińskiego do innej lokalizacji nie została jeszcze podjęta. To jeden z projektów, ale to tylko projekt. Nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć, czy będzie się on nadawał do tego celu – spełniał wymagane warunki techniczne, adaptacyjne – wyjaśnia starosta Zbigniew Duda.Ponadto rozważamy możliwość ewentualnej dobudowy skrzydła przy Zespole Szkół nr 2.  

Podejmując ostateczną decyzję, członkowie Zarządu z pewnością wezmą pod uwagę dobro i bezpieczeństwo dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Co dalej z SOSW?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*