Z regionu: Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca ciężarowego volvo, który uszkodził 2 inne pojazdy - Kurier Ostrowiecki

Z regionu: Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca ciężarowego volvo, który uszkodził 2 inne pojazdy

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 55- letni kierowca ciężarowego volvo, który przewożąc kilkutonową maszynę budowlaną, uszkodził samochód ciężarowy oraz znajdujący się na stacji paliw samochód osobowy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Kierowcy może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 7 rano. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na stacji paliw w gminie Łagów doszło do kolizji drogowej. Na miejscu policyjny patrol ustalił, że 55- letni kierowca ciężarowego volvo z województwa lubelskiego, przewożąc na lawecie kilkutonową maszynę budowlaną, uszkodził stojącą przy dystrybutorze osobową toyotę. Szybko okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W trakcie prowadzonej interwencji, do policjantów podjechał inny kierowca samochodu ciężarowego. Poinformował on stróżów prawa, że chwilę wcześniej, ten sam kierowca podczas postoju na trasie, uszkodził jego samochód ciężarowy. Cofając uderzył w przód jego pojazdu uszkadzając kilka elementów. Po całym zdarzeniu kierowca uciekł.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Z regionu: Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca ciężarowego volvo, który uszkodził 2 inne pojazdy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*