Ci młodzi wiedzą, jak zdobyć grube pieniądze na swoje działania! - Kurier Ostrowiecki


Ci młodzi wiedzą, jak zdobyć grube pieniądze na swoje działania!

22 grudnia 2016 roku narodowa agencja programu Erasmus+ wydała komunikat, w którym na 312 projektów, projekt młodych ostrowczan ulokowała na 41 miejscu. Tym samym uzyskali oni grant w wysokości 11 886 euro – 48 223 złotych. Wolontariusze Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, bo to o nich mowa, nad projektem pracowali z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. To wielki sukces, że spośród 312 projektów z całej Polski, doceniony został właśnie ten z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Projekt Open Doors of Volunteering ma na celu zachęcenie młodych ludzi do wolontariatu i działalności społecznej – cel, który Zespół Pomocy Koleżeńskiej realizuje podczas wielu swoich wydarzeń. Kierownikiem projektu został Patryk Stępień – doświadczony już w realizacji tego typu działań. To z jego inicjatywy nasze miasto odwiedzili wolontariusze europejscy z Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Macedonii, Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii czy Włoch. Grupa stara się wprowadzić w Ostrowcu Świętokrzyskim działania międzynarodowe, werbując do współpracy wiele organizacji czy szkół. Mimo tak młodego wieku, ich projekty uzyskują szerokie poparcie, a tym razem – wysokie dofinansowanie.

Projekt realizowany będzie w okresie 29 maja – 4 czerwca, a do Ostrowca przyjadą trzy partnerskie organizacje: Forum für Interkulturellen Dialog z Niemiec, Associazione Culturale Jump In z Włoch oraz Aventura Marao Clube z Portugali. Łącznie będzie aż 28 wolontariuszy, urzędujących w naszym mieście przez tydzień. Zaplanowano wiele atrakcji: sondy uliczne, działania integrujące, wieczorki z państwami wolontariuszy, a nawet flashmoba na ostrowieckim rynku.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ci młodzi wiedzą, jak zdobyć grube pieniądze na swoje działania!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*