Ośrodek szkolenia Primo i Optima

3 czynniki, które sprawiają, że twoja skóra szybciej się starzeje

Starzenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie. Jego pierwsze oznaki można zazwyczaj obserwować na skórze. Wraz z upływem czasu staje się ona sucha, mniej elastyczna i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Zmiany mogą pojawiać się szybciej, jeżeli nasza skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Co zatem negatywnie wpływa na jej stan?

Słońce wrogiem młodości

Pierwszym sprzyjającym starzeniu się skóry czynnikiem jest słońce, a dokładniej promieniowanie UV. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że na negatywne działanie słońca narażeni jesteśmy przez cały rok. Dlatego niezależnie od pory roku specjaliści zalecają stosowanie filtrów UV szczególnie na twarzy.

Smog truje też skórę

O tym, że smog jest szkodliwy dla zdrowia wiadomo nie od dziś. Czy jednak wiedzieliście, że niszczy barierę naskórkową, przez co nasza skóra jeszcze bardziej narażona jest na działanie czynników zewnętrznych.

Palenie postarza

O ile słońce i smog niszczą skórę od zewnątrz, palenie papierosów robi to również od środka. Zaburza bowiem procesy regeneracji w głębi skóry, przez co nie może ona prawidłowo radzić sobie z uszkodzeniami.

AL

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "3 czynniki, które sprawiają, że twoja skóra szybciej się starzeje"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*