Złoty medal dla zawodnika Taekwondo z Ostrowca Św. - Kurier Ostrowiecki


Złoty medal dla zawodnika Taekwondo z Ostrowca Św.

W dniach 18 -19 października 2015 roku w Krynicy Zdrój odbyły się Międzynarodowe Zawody rangi Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim – Małopolska Cup. Na krynickich matach walczyli kadeci i juniorzy z klubów z Polski, Słowacji, Ukrainy i Finlandii.

Łącznie wystartowało 218 zawodników i zawodniczek z 38 ekip, w tym trójka reprezentantów ostrowieckiego taekwondo. Byli to Jakub Pater, Piotr Ćwikła i Filip Jabłoński. Ostrowieccy taekwondecy przywieźli z Krynicy złoty medal, który po rewelacyjnym boju z zawodnikiem ze Słowacji wywalczył Jukub Pater.  Po trzech regulaminowych rundach pojedynku finałowego na tablicy  widniał remisowy,  dwucyfrowy wynik. W dogrywce, rundzie o tzw. „ złoty punkt” Kuba okazał się szybszy i bardziej precyzyjny i jako pierwszy zdobył zwycięski punkt po ataku na głowę. Był to wspaniały rewanż za walkę z wrześniowych zawodów  w Sninie, kiedy to Słowak okazał się lepszy. Wielkie gratulacje dla zwycięscy  za wytrwałość, ciężką pracę i walkę. Pozostałym naszym reprezentantom zabrakło nieco szczęścia w losowaniu. Piotr Ćwikła w walce eliminacyjnej trafił na zawodnika z pierwszej trójki krajowego rankingu. Mimo przegranej, był to z pewnością pod względem szkoleniowym bardzo wartościowy pojedynek. Dla Filipa Jabłońskiego start w Krynicy był pierwszym po przejściu z kategorii młodzika do juniora. W swojej walce zmierzył się z reprezentantem klubu ukraińskiego i zaprezentował się bardzo dobrze, nieznacznie ustępując rywalowi. Zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują Panu Prezydentowi  Jarosławowi Górczyńskiemu za okazane wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.

Już wkrótce, bo 7 listopada 2015 roku czekają nas kolejne sportowe emocje związane z Taekwondo Olimpijskim, ponieważ w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Św. odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zapraszamy sympatyków sportu do kibicowania. Natomiast chętni mogą dołączyć do grupy treningowej taekwondo. Treningi odbywają się w PSP nr 7 na os. Pułanki. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 504810868.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Złoty medal dla zawodnika Taekwondo z Ostrowca Św."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*