Zawodnicy z Ostrowca na międzynarodowych zawodach Taekwondo - Kurier Ostrowiecki
MATERIAŁ WYBORCZY

Zawodnicy z Ostrowca na międzynarodowych zawodach Taekwondo

26 września 2015 roku w Sninie na Słowacji odbyły się międzynarodowe zawody w Taekwondo Olimpijskim Black Tiger Cup. Wzięło w nich udział ponad 140 zawodników ze Słowacji, Polski, Ukrainy. Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowało 12 zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego (OSTO), nowego stowarzyszenia, które zostało założone w czerwcu bieżącego roku.

Ze względu na dynamiczny rozwój taekwondo w naszym mieście i w województwie zaistniała potrzeba utworzenia nowego Klubu. Prezesem OSTO została Wioletta Walerowicz, a vice prezesem Piotr Czaja. Nasi zawodnicy w lipcu uczestniczyli  w ogólnopolskim zgrupowaniu treningowym w Pucku, na którym gościli koreańscy trenerzy z Peace Corps, pod okiem których mogli doskonalić swoje umiejętności.

– Ostrowieccy zawodnicy, m.in. pod czujnym okiem koreańskich szkoleniowców oraz szefostwa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, w wakacje, szlifowali swoją formę nam Bałtykiem – mówi trener klubu Wioletta Walerowicz. – Treningi były ciężkie i wymagały dużego zaangażowania zawodników, ale mam nadzieję, że zaprocentuje to w tym sezonie. Kolejnym etapem przygotowań do jesiennych startów było sierpniowe zgrupowanie stacjonarne – dodaje trener klubu Wioletta Walerowicz.

Podczas turnieju w słowackiej Sninie Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego  zajęło  IV miejsce drużynowo na 11 ekip. -Start należy zaliczyć do bardzo udanych – mówi trener Walerowicz.

– Zdobyliśmy 12 medali: 3 złote, 5 srebrnych  i 4 brązowe. Pojedynki  były na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wiele emocji. Ostrowieccy taekwondecy zaprezentowali duże umiejętności, wolę walki, sportową i koleżeńską postawę.

Na wyróżnienie zasługuje Dominik Gromala zdobywca złotego medalu w kategorii młodzików, który w drodze po złoto zdecydowanie pokonał dwóch słowackich rywali. Bratobójczy  i bardzo wyrównany, a przy tym w atmosferze fair play finałowy pojedynek stoczyli Mateusz Nowak i Piotr Stec. Tym razem Mateusz okazał się skuteczniejszy, a Piotrowi przypadło srebro. Złoto przywiozła ze Słowacji również Magdalena Sudwoj. Srebrne medale wywalczyli juniorzy: Piotr Ćwikła i Partyk Lipiec oraz młodzicy Paweł Kucharski i Jakub Sieroń, który w półfinale był tak skuteczny, iż wygrał walkę przed czasem. W finale niestety zabrakło odrobiny szczęścia. Natomiast brązowe medale wywalczyli Igor Cemerys, dla którego był to pierwszy start w zawodach, Jan Kwiecień, Igor Żurek . Jakub Pater  po rewelacyjnym pojedynku, prawdziwej wojnie o każdy punkt  zakończonym remisem, w rundzie dodatkowej o „ złoty punkt”  zakończył rywalizację na trzecim stopniu podium. Był to jego pierwszy start po przerwie spowodowanej kontuzją.

-Liczymy iż tak dobra forma utrzyma się u Naszych juniorów do najbliższego startu w turnieju rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego za trzy tygodnie w Krynicy Zdrój – dodaje Wioletta Walerowicz. Dla młodzików kolejny start przypada na  organizowanych w Ostrowcu  7 listopada Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, do udziału i kibicowania w których zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i sympatyków sportu.

Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego serdecznie zaprasza do udziału w treningach. Zajęcia odbywają się  w szkole podstawowej nr 7 na os. Pułanki. Zajęcia prowadzone są w grupach dla dzieci  od 5-go roku życia, młodzieży i zawodników oraz dla dorosłych. Taekwondo to doskonała forma ruchu, sport ogólnorozwojowy kształtujący kompleksowo cechy motoryczne oraz wolicjonalne trenujących. Taekwondo jest również  zalecane jako sport dodatkowy dla dzieci i zawodników innych dyscyplin, gdzie niezbędna jest szybkość oraz zwinność. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel: 504810868.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zawodnicy z Ostrowca na międzynarodowych zawodach Taekwondo"