Kradzież tabletów w sklepach RTV - Kurier Ostrowiecki

Kradzież tabletów w sklepach RTV

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców jednej z miejscowości w powiecie starachowickim w wieku 18 i 21 lat. Są oni podejrzewani o kradzieże tabletów i słuchawek ze sklepu z artykułami RTV na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że złodzieje skradziony sprzęt sprzedawali w lombardach. Teraz śledczy ustalają czy mają związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie Starachowic. Za kradzież może grozić do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowej galerii handlowej. W sklepie ze sprzętem elektronicznym zastali ochroniarzy, którzy ujęli 18 – letniego mieszkańca powiatu starachowickiego podejrzewanego o kradzież. Jak ustalono, kilka godzin wcześniej tego samego dnia 18 – latek wraz z innym młodym mężczyzną dokonał kradzieży dwóch par słuchawek do komputera o łącznej wartości 400 złotych. Fakt kradzieży zarejestrował sklepowy monitoring.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 18 – latka, a chwilę później jego  21 – letniego kolegę, który czekał na wspólnika w samochodzie przed galerią. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności stróże prawa ustalili, że mężczyźni złodziejskim procederem w tym sklepie trudnili się od 28 września bieżącego roku. Łącznie sprawcy dokonali kradzieży 7 tabletów i dwóch par słuchawek, wszystko o łącznej wartości ponad 3500 złotych. Najczęściej skradzione sprzęty wynosili schowane w plecaku lub pod odzieżą. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Policjanci odzyskali część zrabowanego mienia, które sprawcy sprzedawali w lombardach.

Teraz śledczy będą ustalać czy zatrzymani mają związek z innymi podobnymi przestępstwami zdarzającymi się w starachowickiej galerii handlowej. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kradzież tabletów w sklepach RTV"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*